“Evdeyken Doğadayım” Konulu Yaratıcı Drama Atölyesini Gerçekleştirdik

By 9 Temmuz 2020 Etkinlikler, Haberler

Doğa dediğimizde aklınıza neler geliyor? Dağlar, ormanlar, ağaçlar, çoğunun adını bile hatırlamadığımız türde hayvanlar, farklı farklı ekosistemlerde yetişen bitkiler ve belki çok daha fazlası…. Bizim ve tüm canlıların evi olan bu dünyadan, içinde kendi küçük dünyamızı yarattığımız evimize dönelim şimdi de. Sizce, evimizde de doğanın bir parçası olduğumuzu bize hissettiren bir yaşam kurabilir miyiz? ??

Bu sorumuz; soruya zihninin duvarlarıyla bakmayacak çocuklara geldi bu kez. Bambu Gönüllü Eğitim Platformu’nun düzenlediği Online Yaz Festivali kapsamında; evde doğayla temas kurmanın ve evin içinde de ekolojik bir dünya yaratmanın yollarını keşfettiğimiz bir yaratıcı drama atölyesini 8 Temmuz’da gerçekleştirdik. ?☀️

Çokça oyunlar oynadığımız ve “Doğada olmak demek sadece kırlarda, ormanlarda olmak mıdır?” sorularına cevap arayıp; kendi evimizde de doğanın bir parçası olduğumuzu hissettiğimiz şeyleri bir bir keşfettiğimiz dolu dolu bir atölye oldu. Ne çocuklar ne de biz inanın tadına doyamadık! ?? Çocukların atölye sonundaki heyecanlarını ve isteklerini göz önünde bulundurursak bu atölyelerin devamı gelecek gibi duruyor ??