“Çocuklar İçin Felsefede Resimli Kitapların Kullanılması” Çevrimiçi Atölye

By 9 Temmuz 2020 Duyurular

Sevgili Ebeveynler,

15 Temmuz’da gerçekleşecek “Çocuklar İçin Felsefede Resimli Kitapların Kullanımı” atölyesine davetlisiniz!

Bu atölyede; P4C tekniği kolaylaştırıcılığında, çocuk kitaplarına “insan ve çevre ilişkisi” bağlamında bakacağız ve siz ebeveynlerin çocuklarınızın doğa ile temasını resimli çocuk kitaplarıyla ile nasıl destekleyebileceği üzerine tartışacağız.

P4C Tekniği Nedir?

P4C çocuklara felsefe yapmayı deneyimleten ve çocukların duygusal, bilişsel ve iletişimsel becerilerinin gelişmesine katkı sunan bir öğrenme yöntemi ve düşünme biçimidir. Bu atölye; sizlere P4C öğrenme yöntemini deneyimleyebileceğiniz bir alan sunacaktır. Bununla birlikte; çocuğunuzun doğa ile temasını güçlendirmede çocuk kitaplarını etkin bir şekilde kullanabilmenize yeni bir pencere açacak ve farkındalık oluşturacaktır.

Atölye yürütücüsü kimdir?

Gül Ezgi Karaman
Paketli gıdalar tüketmeyen ve atık üretmeyen bir evde büyüdü. Eğitimci ailesi ona öncelikle doğayı sevmeyi ve saygı duymayı öğretti. Suyun, toprağın ve tohumun gizemini merak etti. Hem Ekoturizm hem de İSG Uzmanı olan Karaman, lisans eğitimini Ziraat Mühendisi unvanı ile tamamladı.

Doğa ile olan mesleki ve manevi bağlarını pedagojik olarak destekledi. Merakını kaybetmeyen çocuklar yetiştirmek için Çocuk Gelişimi okudu. Yerli ve yabancı eğitmenlerden Reggio Emilia Öğretmenlik eğitimi aldı. On bir yıllık çalışma hayatı içerisinde kendisini yetiştirdi. Birçok mesleki eğitime katıldı. Üç yıldır düzenli olarak eğitmenlik/danışmanlık yapan Karaman’ın, birincilik ödülü olan doğa temalı bir masal kitabı var. Yayına hazırlanan bu sene içerisinde baskıya girecek doğa temalı iki kitabı daha bulunmaktadır.

Küçük Prens’e olan bağlılığı ve merak duygusunu beslemek için felsefe alanına hep ilgi duydu. Öncelikle P4C uygulayıcı sonrasında Uzman Eğitmen eğitimini tamamladı. Ayrıca Küçük Prens kitapları çevirmeni ve koleksiyoncusudur.

Resimli kitap koleksiyonu da yapan Karaman, kitaplarla büyüyen, sorgulayan, üreten nesillerin yetiştirmesini desteklemek için çalışmalarına, öğrenim hayatına devam etmektedir.

Atölyeye kimler katılabilir?

Çocuklarının doğa ile temasını geliştirmek için yeni araçlar öğrenmek isteyen ve resimli kitapları çocuklarıyla yaptıkları doğa sohbetlerinde etkin bir şekilde kullanmak isteyen tüm ebeveynler.

Atölye ne zaman ve nerede gerçekleşecek?

15 Temmuz Çarşamba günü saat 19.30 – 21.00 arası “ZOOM” uygulaması üzerinden online olarak gerçekleşecek.

Katılım için aşağıdaki linki 14 Temmuz saat 14.00’a kadar doldurabilirsiniz!

Kontenjan sınırlıdır, 14 Temmuz saat 15.00 sonrası başvuru yapanlarla iletişime geçilecektir.

Kozalak Derneği Program Ekibi

ATÖLYEYE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ!