Dünya Günü Atölyesi: Dünyanın Sözcükleri

By 20 Nisan 2020 Etkinlikler

Dünyanın Sözcükleri! Dünya Günü Atölyesine 22 Nisan’da davetlisiniz!

Kozalak olarak, bu yıl Dünya Günü’nü tüm yokoluş gerçekliğimizi önümüze alıp kutlamak istedik. Yaklaşık bir haftadır sizlere çeşitli davetler içeren çağrılarda bulunuyoruz! Bugün ise bir atölye çağrımız var!

Dünya’nın Sözcükleri atölyesinde Dünya’nın geleceğine dair olan ortak kaygı, imge ve umutları ortaya çıkarmak ve problemlerin içinde kaybolmadan yaratıcı ve eğlenceli bir şekilde harekete geçmeyi mümkün kılmak istiyoruz!

Atölye yürütücüsü kimdir?

“Nagihan, psikolojik danışman aynı zamanda da bir yaygın eğitim eğitmeni. Deneyimsel Eğitim Merkezi’nin (DeM) eğitmen eğitimini tamamladı. Şu an hala DeM ile yaygın eğitimin dijitalleşmesi üzerine çalışıyor. Okuyan Us yayınlarında çocuk kitapları için deneyimsel öğrenme temelli eğitimler tasarladı ve uyguladı. Üniversite zamanlarından beri tiyatro yapıyor ve kendini bildi bile de yazıyor. Yeşim Cimcoz ve Murat Gülsoy’dan yaratıcı yazarlık dersleri aldı. Bir yıl Görmeyeri adlı ekibiyle tiyatro yaptı, şimdilerde doğaçlama tiyatro yapan Nagihan, doğaçlama tiyatro eğitimini YOTA Sahnesi’nde Sevim Arat önderliğinde tamamladı. İki yıldır da ekibiyle beraber doğaçlama yapıyor. Aynı zamanda psikolojik danışman olarak mesleğine devam eden Nagihan, yetişkinlere psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor. Kozalak Derneği’nde eğitim tasarlama ve farkındalık çalışmaları yürüten Nagihan’ı bazen bir sahnede, bazen ağaç altında yazarken, bazen de seans arasında kendisine kahve alma telaşında görebilirsiniz.”

Atölyeye kimler katılabilir?

Gezegenin geleceği konusunda endişe duyan,çözümün parçası olmak isteyen ve yaratıcı aktivite faaliyetlerine açık olan gençler ve yetişkinler.

Atölye ne zaman ve nerede gerçekleşecek?

22 Nisan Çarşamba günü saat 14.00 -16.00 arası “ZOOM” uygulaması üzerinden online olarak gerçekleşecek.

Katılım için aşağıdaki linki yarın saat 14.00’a kadar doldurabilirsiniz!

Kontenjan sınırlıdır, yarın saat 15.00 sonrası başvuru yapanlarla iletişime geçilecektir.

Kozalak Derneği Program Ekibi

ATÖLYEYE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ!